Column Left

11 Ocak 2021 Pazartesi

SSK, SGK ve Bağ-Kur’lulara 4500 TL Nakit Ödemesi Yapılacak!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

SSK, SGK ve Bağ-Kur’lulara 4500 TL Nakit Ödemesi Yapılacak!
Emekli vatandaşların maddi anlamda durumlarının iyileştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.
Avans ücreti olarak alınabilecek olan 4500 TL miktarındaki bu tutarın faizsiz olması yönünde çalışmalar bulunuyor.

Avans Ücreti Nedir?

Emekli vatandaşlar aylıklarının 3 katına kadar avans talebinde bulunabilmektedirler. Bu kapsamda emekli vatandaşlar 4 bin liranın üzerinde bir avans kullanma hakkına sahip olabiliyor. Avans ücretinin 4500 TL’nin üstünde olması altında olmaması planlanıyor. Emekli vatandaşların avans ücreti alabilmesine yönelik öneriye kabul giderek büyüyor. Avans ücreti çalışmasında ne konumda olduğuna dair ise net bir bilgi bulunmuyor. Gelişmelerin tüm emekli vatandaşları etkileyeceği belirtiliyor. Konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Avans Ücretine Nasıl Başvurulur?

Koronavirüsten tüm vatandaşlar olumsuz bir şekilde etkilendi. Kim vatandaşlar işlerini kaybederken, kimi vatandaşlar da iş yerlerini kapatmak zorunda kaldı. Vatandaşların üzerindeki olumsuz ekonomik durumun giderilmesi içinse çalışmalar sürüyor. Devlet, farklı birç kiok yardım hayata geçirerek ekonomik olarak vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyor. Avans ücreti de hayata geçirilmesi düşünülen projelerden bir tanesi olacak.

Bu düzenlemenin yürürlüğe girmesi durumunda zor durumda olan vatandaşlar için oldukça sevindirici bir haber olacak. Emekli vatandaşlar en az 4500 TL avans kullanma hakkına sahip olacaklar. Özellikle fiyatların iyice yükseldiği ve hayatın pahalılaştığı şu dönemlerde maddi zorluk içindeki emekli vatandaşlar için oldukça iyi bir gelişme olacak. Avansın, çok düşük faizli veya faizsiz olması yönünde de gelişmeler bulunuyor.
Konuyla ilgili olarak ilgili kurumların çalışmaları devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments