Column Left

17 Kasım 2020 Salı

Bugünkü Bilim Kurulu toplantısında konuşulanlar ortaya çıktı! Eski kısıtlamalar geri geliyor!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Bugünkü Bilim Kurulu toplantısında konuşulanlar ortaya çıktı! Eski kısıtlamalar geri geliyor!


Koronavirüs salgını kapsamında bugün Bilim Kurulu Sağlık Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Yapılan toplantıda konuşulan konular netleşti.
Son dönemde hızla artan vakalar herkesi tedirgin etmeye başladı. Vaka artışı ve hasta sayısındaki artış, bugünkü Bilim Kurulu toplantısında ele alındı. Ülkemizde yapılan aşı çalışmaları değerlendirilerek, koronavirüs vakalarının engellenmesi için yeni önlemler de görüşüldü.

4 TAVSİYE KARARI ALINDI

Gazeteci Candaş Tolga Işık'ın haberine göre bugün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı sonrasında 4 yeni tavsiye kararı alındı. Yarın düzenlenecek olan Kabine toplantısı sonrasında konuşulan konuların karara bağlanması bekleniyor.

OKUL TATİLİ UZATILACAK

Bilim Kutulu toplantısında bugün 4 tavsiye kararı alındı. Buna göre okul tatilinin uzatılması, restoranların paket servise geçmesi, kıraathanelerin ve eğlence mekanlarının kapatılması ve il bazlı sokağa çıkma yasaklarının alınması gündemde.


SINIRLI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Sosyal medya hesabından paylaşım yağan Işık, açıklamasının devamında yığılmaları engellemek adına sınırlı sokağa çıkma yasağının olabileceğini, "Yarın Bakanlar Kurulu'nun değerlendireceği önerilerle ilgili 2 detay var: 1)Restoranların tamamen paket servise geçmesi ya da HES koduyla sınırlı müşteri alması, 2)Uzun sokağa çıkma yasakları öncesi/sonrası yığılmaya neden olduğu için bazı yerlerde sınırlı sokağa çıkma yasağı" şeklinde belirtti

BİLİM KURULU ÜYESİ UYARMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, vaka sayılarındaki artışın devam ettiğini ve bu artışın durdurulamadığı durumlarda, "Vaka sayılarında artışlar devam ediyor. Daha da artarsa elbette bazı kısıtlamalar ve bazı sınırlamalar gelecektir" diyerek, sert tedbirlerin sinyalini vermişti.


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments