Column Left

6 Eylül 2017 Çarşamba

TEMİZLİK İÇİN 7 PRATİK ÖNERİ

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Temizlik İçin 7 Pratik Öneri
Ev temizliği zahmetli geliyor ve erteliyorsunuz. Her yeri temizleyip bazı yerleri temizlemekten kaçınıyorsunuz. Camlar vakit alıyor, çekmecelerle uğraşmak istemiyorsunuz.
Yarım bir temizlik hiçbir şekilde hijyen sağlamaz. Çekmecelerde, camlardan, lavabolardan korkmanıza gerek yok. Hepsinin kolayı var. Püf noktalarını bilirseniz temizlik zor olmaktan çıkar.
İşte 7 püf noktası:
1. Çekmece Temizliği
Çekmeceleri boşaltmaya üşeniyorsanız, elektrik süpürgesinin ucuna bir ağ geçirin. Böylece kolayca temizleyebilirsiniz.
2. Tıkanmış Banyo Lavabosu
Tıkanmış lavabo borularını tornavida yardımıyla açabilirsiniz. Boruları delmemeye dikkat edin. Bu işlem için lavabonun tıkanmasını beklemeyin. Tıkanmayı engellemek için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.
3. Banyo Temizligi
Banyo seramikleri için limon yağı kullanabilirsiniz. Bu yöntemle küf tutmayı da engelleyebilirsiniz. Duş başlıgı için de sirke kullanmanızı önerebiliriz. Klozetiniz için de şampuandan faydalanın. Şampuanı klozete döküp yarım saat bekleyin, ardından sifonu çekin.
4. Buzdolabınızdaki Kokuları
Karbonatlı suya batırdığınız bezle buzdolabınızın içini silin ve ardından buzdolabınızı havalandırın. Bir kaba kabartma tozu koyup buzdolabının içine koyarak da kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.
5. Mikrodalga Fırın Temizligi
Fırının içine bir bardak su koyun ve fırını çalıştırın. Buhar dolayısıyla kirler yumuşayacaktır. Böylece fırını kolayca temizlerim.
6. Alışkanlıklarınızdan Vazgeçin
Örneğin kirli tabakların zor lekelerinden kurtulmak için, yemekten hemen sonra tabakları sudan geçirerek zorlu lekelerden kurtulabilirsiniz.
7. Cam Temizligi
Cam temizligi için ihtiyacınız olan şey; biraz sirke ve bir tomar gazete kağıdıdır.
Bu basit yöntemlerle kolayca temizlik yapabilir, evinizin hep pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments