Column Left

27 Ağustos 2017 Pazar

Kilo Verdiren Süper İçecek..!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar


Düzenli bir şekilde diyet mi yapıyorsunuz, yediklerinize dikkat mi ediyorsunuz fakat hala da kilo veremiyor üstüne birde kilo mu alıyorsunuz. O zaman bilmediğiniz bir şey var. Farkında değilsiniz ama gün içinde tükettiğiniz bazı içecekler kilo almanıza neden olabilir.
İşte bu noktada yapmanız gereken düşük kalorili içecekler tüketmek. Bu konuda size birkaç kalorisi düşük içecek sunduk.
Elmalı limonlu içecek: Taze sıkılmış elma suyunu biraz limon suyu ve soğuk maden suyu ile karıştırarak enfes ve sağlıklı bir içecek hazırlayabilirsiniz.
Light limonata: Şeker yerine tatlandırıcı kullanarak, limon suyu, limon kabuğu rendesi, bol buzlu su ve biraz taze nane yapraklarıyla kalorisiz bir limonata hazırlayabilirsiniz.
Light milk shake: Yarım muzu yarım bardak light süt ile blender’dan geçirin. Daha sonra üzerine bir top light dondurma ekleyerek çırpmaya devam edin ve soğuk olarak servis yapın.
Maden suyu ve domates suyu: Taze hazırlanmış domates suyu, biraz limon ve maden suyu ile karıştırılabilirsiniz.
Madensuyu ve yoğurt: Bir bardak dolusu buzlu maden suyu ile karıştıracağınız birkaç yemek kaşığı yoğurt, hararetinizi almakla kalmayacak size çok özel bir lezzet sunacak. Üstelik yüksek kalori derdi olmadan.
Şeftali püresi ve madensuyu: Yalancı Bellini gibi düşünebilirsiniz. Bol buz ve biraz limon suyu da yakışacaktır.
Light milk shake: Bir şeftali veya yarım muzu yarım bardak light süt ile blender’dan geçirin. Daha sonra üzerine bir top light dondurma ekleyerek çırpmaya devam edin.
İçeceklerden kaç kalori alıyoruz?
Kalori denince akla önce yemekler geliyor. Düşük kalorili bir listede hafif yemekler olması beklendiği için de sebze, meyve ve salata çeşitleri hemen başköşeye yerleşiyor. Peki ya içeceklerin kalorisi?
Kalori denince akla önce yemekler geliyor. Düşük kalorili bir listede hafif yemekler olması beklendiği için de sebze, meyve ve salata çeşitleri hemen başköşeye yerleşiyor. Peki ya içeceklerin kalorisi? Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz 1000 kalorilik sıkı bir diyet uygulamanıza rağmen farkında olmadan tükettiğiniz içeceklerden ötürü verdiğiniz tüm kalorileri geri almanız mümkün.
Su, siyah çay, bitki çayları, maden suyu şeker içermedikleri için kalori oranları çok yüksek değil. Bu içecekler dışındaki diğer içecekleri tüketirken kalorilerini 1 küp şeker = 20 kalori diye hesaplayabilirsiniz.
Her gün iki şekerli altı, yedi bardak çay ile iki fincan şekersiz kahve içiyorsanız ne kadar kalori alıyorsunuz?
7 bardak çay içerken 14 küp şeker x 20 = 280 kalori
2 fincan kahve ile 4 küp şeker x 20 = 80 kalori
Günlük toplam 360 kalori sıcak içecek tüketirseniz, ayda 10.800 kalori, yılda ise 130 bin kalori almış oluyorsunuz. Eğer bu içeceklerden aldığınız kalorileri yakamıyorsanız, yılda sırf tükettiğiniz çay ve kahveden dolayı 15 ila 18 kilo almanız mümkün.
Tabii daha iyimser bir bakış açısı bu hesabı tersine çevirebilir: Her gün tükettiğiniz 18 küp şekeri hayatınızdan çıkarırsanız, yıl sonunda bu kadar kilo verebilmeniz de mümkün.
Farkında olmadan tükettiğiniz kalorili içecekler
Konsantre meyve suyu
Şekerli limonata
Kremalı ve aromalı kahve
Şekerli ve gazlı içecekler
Alkollü içkiler
Kaynak:www.kadinlarkulubu.com

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments