Column Left

24 Nisan 2017 Pazartesi

Cildi Birkaç Haftada Yenileyen Doğal Tedaviler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Cildi Birkaç Haftada Yenileyen Doğal Tedaviler
1-Limon tedavisi
Limonda yüksek oranda C vitamini vardır.Güçlü antioksidan oluşu lekeleri yok ederek yaşlanma riskini azaltıyor.Toksinlere karşı savaş açıyor.
Malzemeler
*uygulama süresi:Haftada 3 kez
*Limon suyu (doğal)
*4 tatlı kaşık bal(doğal)
Karıştırarak cildimize masaj yapalım.20 dk bekleyeli.Ardından bol su ile yıkayalım.Gece uygulayalım.Gündüz güneş ışıklarından dolayı zararlı etkisi olabilir.

2- Papaya tedavisi
Uygulama Süresi:Haftada 2 kez
Papatya A,C,E vitamnileri ile cildi yenileyip nemlendirme özelliğine sahiptir.Ölü deri hücresini yok ederek çevreden kaynaklı leke oluşumlarını azaltır.Aynı zamanda akne tedavisi içinde kullanılabilir.
Malzemeler
*1 tutam papatya
*2 tatlı kaşık  bal 
*1 çorba kaşık  limon suyu 
Nasıl Uygulanır?

Papatya dilimlerini ezelim.Ezilen içerikleri limonsu ve bal ile karıştıralım.Cildimize uygulayalım.Masaj yapalım.15 dakika bekleyelim.Bol Su ile durulayalım.3-Muz Tedavisi
Uygulama Süresi:Haftada 2 kez
Muz  nemlendirme ve onarma özelliğine sahiptir.Göz ,boyun ve gerdan çevresindeki mimiklerden kaynaklı kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
Malzemeler

*1 tane   muz
*4 tatlı kaşık süt krema
*2 tatlı kaşık  bal
*2 tatlı kaşık yulaf unu
*4 tatlı kaşık su 
Nasıl Uygulanır?

Muzu  ezelim.Krema,bal ve yulaf ununu sırası ile ekleyelim.Suyu da ekleyip karıştıralım.Elde ettiğimiz içeriği yüzümüze sürelim.Göz,boyun gerdan çevresine uygulayalım.Yarım saat bekleyelim.Bol su ile yıkayalım.

4-Portakal Kabuğu Maskesi

Her ne kadar portakal kabuklarını çöpe atsak da meyvenin kabuğunda cildimize yarar sağlayacak aktif içerikler var.Sitrik asit,C vitamini antioksidan görevi üstleniyor.Uv ışınlarını azaltıyor.
Malzemeler
Uygulama süresi:Hafada 3 kez
Malzemeler
* 1 portakalın kabuğu
*4 yarım çay bardak nohut unu
*2 tatlı kaşık hindistan cevizi
*su
Uygulanışı
Potakal kabuklarını kurutalım.Toz haline getirmek için öğütelim.Nhut unu ,hindistan cevizi ve yağı  karıştıralım.Krem kıvamına gelince tozu ekleyelim.Karıştıralım.Uygulayacağımız alana masaj yaparak sürelim.Bol su ile durulayalım.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments