Column Left

14 Temmuz 2015 Salı

Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar


Buzdolabı Nasıl Temizlenir?
Mutfak temizliğinde en elimizin gitmediği yer buzdolabıdır sanırım. O kadar ıvır zıvırı indir, kaldır… Kapak açık kaldı ötmeye başlayacak diye çabucak açıp kapatma telaşı, vs. Ama tüm işlerinizi sistematik bir şekilde yaptığınız takdirde buzdolabınızı dakikalar içinde pırıl pırıl yapmanız mümkün. Bakalım nasıl yapılıyormuş…

Öncelikle buzdolabınızda ne var ne yok boşaltın. Buna kapaktaki ıvır zıvırlar da dahil. Bu arada dolabın içindeki her şeyin son kullanma tarihini kontrol edip vaktini doldurmuş olanları atın. Dolabın çıkarılabilir tüm parçalarını çıkarıp bir kenara koyun.

Temizlik için ihtiyacınız olacak şeyler;

1’e 1 oranında hazırlanmış su ve sirke karışımı (bir sprey şişesine koyarsanız çok daha rahat edersiniz).

Zorlu lekeler için limon ve karbonat,

 Emici bir bez.

Buzdolabınızın iç kısmını ve kapağına sirkeli karışımdan sıkıp bezle silin. Sarı lekeleri limonla ovup birkaç dakika bekleyin ve yine spreyleyip silin. Kurumuş kirlerin üzerine sprey sıkıp bir miktar karbonat dökün ve birkaç dakika bekledikten sonra silin. Buna rağmen çıkmayan lekeleri plastik bir bulaşık teliyle ovabilirsiniz.

Buzdolabının silme işlemi bittikten sonra mikrofiber bir bezle kurulayın. Parçalarını teker teker bulaşık deterjanı ve süngerle yıkayın. Güzelce duruladıktan sonra mikrofiber bezle kurulayıp yerine yerleştirin.En dışını da buzdolabınıza uygun (inoxsa, bunun için özel üretilmiş temizleyicilerle örneğin) bir temizlik maddesi ile silin. Yiyeceklerinizi düzenli biçimde yerine yerleştirip kendinize güzel bir kahve yapın:)

kaynak: banagore.com

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments